masaż ajurwedyjski

Ayurveda to starożytna nauka sztuki życia, życia w zdrowiu i szczęściu, w harmonii. Według Ajurvedy przyczyną choroby jest nierównowaga między trzema doshami: pitta, vata, kapha, które odpowiadają żywiołom Natury (ogień, powietrze, woda i ziemia).

Masaż jest jednym ze sposobów pomagających w utrzymaniu lub przywróceniu stanu równowagi, stanu zdrowia.

Uzdrawiający masaż ajurvedyjski PRANA CHIKITSA oparty jest na wiedzy o pranie, subtelnej życiowej energii, która krąży w naszym ciele, utrzymując je przy życiu.

Odpowiedni dotyk stymuluje i harmonizuje ruch prany w naszym ciele. Oddziaływuje głęboko na poziomie fizycznym, psychicznym i energetycznym. Pomaga usunąć zmęczenie fizyczne i psychiczne, przynosi ulgę w stanach wyczerpania, napięcia i stresu. Pobudza siły obronne organizmu, oczyszcza, wpływa korzystnie na skórę, na układ trawienny, mięśniowo-szkieletowy, krwionośny i limfatyczny. 

Masaż ayurvedyjski wykonuje się wcierając w ciało rozgrzany olej. Rodzaj oleju dobierany jest według doshy (dominującej struktury fizyczno-psychicznej) danej osoby. W Ayurvedzie – tradycyjnym indyjskim systemie wiedzy o zdrowiu, olej jest nie tylko filarem wielu terapii, ale i codziennym środkiem leczniczo – kosmetycznym, pomagającym utrzymać zdrowie, witalność i naturalne piękno.

Naoliwianie ciała jest procesem niezwykle subtelnym i głębokim, umożliwiającym przenikanie substancji odżywczych do najgłębszych warstw tkanek.

Działając bezpośrednio na skórę, dociera do tkanki mięśniowej, stawów, układu krwionośnego, limfatycznego, kości i układu nerwowego.

Kiedy podążasz za swoją potrzebą, cały Wszechświat Ci sprzyja.
Swami Vivekananda z Kadhany

Według klasycznych tekstów ayurvedyjskich regularne stosowanie olejowego masażu całego ciała wywiera dobroczynny wpływ:

Wiedza, zawarta w starożytnym systemie Ayurvedy pozwala na precyzyjne zastosowanie indywidualnego sposobu masowania do każdej osoby, dobranie rodzaju, temperatury i ilości oleju, zapachu, muzyki, etc….

Ajurvedyjski MASAŻ GŁOWY I SZYI:

poprzez delikatny nacisk i masaż  energetycznych punktów „marmas”, uwalnia napięcie szyi i głowy, pomaga w bólach głowy. Równoważy system nerwowy.

40 min – 150 zł

Masaż Prana Chikitsa

1 h – 200 zł

1,5 h – 250 zł

2 h – 300 zł

Nirmalaletters