Szkolenie - "ANIMAL KIDS YOGA"

Szkolenie instruktorskie Animal Kids Yoga/Yoga Dos Bichos z Joao Guimaraes,
skierowane jest do nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, wychowawców, instruktorów jogi, rodziców,
którzy chcą praktykować jogę z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat.

Animal Kids Yoga/Yoga Świata Zwierząt to edukacyjne poszukiwanie, które angażuje ciało, dźwięk, rytm, serce, geometrię i repertorium różnorodności zoologicznej, zawarte w talii pięknie ilustrowanych kart, które są materiałem dydaktycznym, na którym opiera się metodologia Yoga dos Bichos. Yoga dos Bichos otwiera przed dzieckiem możliwość połączenia wielu różnych języków, wspiera rozwój i naukę multidyscyplinarnie, integrując kreatywność, intuicję i emocje. Yoga dos Bichos motywuje dzieci do samopoznania.

Różnorodność to fundamentalny element gry i zabawy.

Dzieci uczą się poprzez zabawę. A gra, która angażuje również
ciało, ruch, jest wspaniałym narzędziem do pełnego rozwoju.

Kombinacje kart możemy układać na wiele sposobów: według rodzaju asan ; biorąc pod uwagę grupy zwierząt, np. rodzina kotów, ptaki; geograficznie, według miejsca występowania zwierząt, kontynenty, regiony; według form geometrycznych, które widnieją na wierzchu kart i są referencją do asan, serii lub pranayamy na odwrocie karty; według kolorów.

Bogactwo kart umożliwia więc kreowanie planowania, które otwiera przestrzeń na to, co nieoczekiwane, tak by instruktor, nauczyciel oraz dzieci mogły tworzyć swoją własną vinyasę (sekwencję asan), układać własną praktykę.

Dzieci uczą się poprzez zabawę. A gra, która angażuje również ciało, ruch, jest wspaniałym narzędziem do pełnego rozwoju.

Joao Guimaraes

Autor i ilustrator książek dla dzieci, muzyk i nauczyciel jogi, ojciec trójki dzieci.

Urodził się w Porto Alegre w Brazylii, jogę studiował w Berlinie – klasyczną Hatha Yoga na Akademie fur Yoga Berlin. Jako muzyk uczestniczył w wielu projektach muzyki eksperymentalnej i tańca współczesnego. Od 2008 żyje pomiędzy Niemcami a Brazylią, gdzie opublikował, zilustrował ponad 20 książek dla dzieci i młodzieży. Jego autorski projekt Animal Kids Yoga (Yoga dos Bichos), oparty na narysowanych przez Joao kartach, jest bardzo popularny w Brazylii, umożliwia dzieciom ludyczne doświadczanie ciała i wyobraźni. 

Rekomendacje

Nirmalaletters