"Water Landscapes" Marta Miguła & Miguel Angel Aldunce

"Water Landscapes" Marta Miguła & Miguel Angel Aldunce

Witaj! Mam na imię Marta. Jestem joginką grającą na harfie.

Moje pierwsze spotkania z harfą celtycką to wiele godzin, dni, w lesie, wsłuchując się, czując dźwięki i improwizując. Dopiero po takiej przyjaźni improwizowanej zapisałam się na lekcje gry na harfie. Nie gram od dziecka, już jako kobieta po 30stce zapragnęłam wyrażać się poprzez dźwięk. Zawsze była mi to jednak najbliższa obok ruchu i tańca i najpełniejsza forma wyrazu – dźwięk, głos, muzyka.

W Hiszpanii grałam w szpitalu dla osób chorych oraz na sesjach muzykoterapii. Obecnie pracuję z harfą z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością w ośrodku rehabilitacyjno edukacyjno wychowawczym. Wiele z tych dzieci nawiązuje wyjątkową relację z harfą, uwielbiam dzielić z nimi to doświadczenie. Pracuję w nurcie niedyrektywnej muzykoterapii i terapii niewerbalnej Benenzon. 

Płytę „Water Landscapes” nagrałam razem z muzykiem i kompozytorem chilijskim Miguelem Angelem Aldunce (strona Miguela). Płyta ta powstała z miłości do wody/agua/aguita i wszelkich jej form wyrazu, którymi natura nas obdarza. Album jest inspirowany podróżą po Chile, w której harfa mi towarzyszyła, wspinając się ze mną pod krater szemrzącego czynnego wulkanu, odpoczywając w szumie wodospadu, odbijając się w spokojnej i wzburzonej tafli jezior i oceanu, śpiewając z wiatrem. Sprzedawałam tę płytę przez kilka lat grając w Parku Guell w Barcelonie (zobacz nagranie prosto z parku – utwór Huellas de mariposa z płyty Water Landscapes).

Zabierali ją ze sobą wszyscy Ci, którzy słuchają sercem.

W albumie „Water Landscapes” gram na harfie celtyckiej i misach z białego kwarcu, a Miguel akompaniuje mi w niektórych utworach na różnych instrumentach:

„Water Landscapes” – Lista Utworów

 1. Arcoiris
 2. Delikatność
 3. Niebla Azul
 4. Puente Turquesa
 5. Luminosa
 6. Pajaro en el corazon
 7. Infinito en tus ojos
 8. Caballo azul
 9. Vulcana
 10. Viento de la noche
 11. Wen-ti
 12. Moonheart
 13. Luna de agua
 14. Huellas de mariposa

Zapraszam Cię również do posłuchania naszego wcześniejszego projektu improwizacji: Sarangha – El Arte de la improvisación meditativa (Sarangha – Sztuka improwizacji medytacyjnej/na harfie i sarangi)

YOGA STUDIO NIRMALA
ul. Modrzewskiego 20,
83-000 Pruszcz Gdański

Nirmalaletters