BLOG

Yoga Studio Nirmala

Joga dla dzieci i rodziców – bliskość i współregulacja.

Joga dla dzieci i rodziców.  Bliskość i współregulacja.

W budowaniu emocjonalnego zdrowia i odporności poczucie bezpieczeństwa, którego doświadcza dziecko w kontakcie ze swoim opiekunem jest kluczowe. Samoregulacja to proces, który opiera się na współregulacji czy inaczej koregulacji. Tzn. kochającej, stabilnej i akceptującej obecności dorosłego przy dziecku – niezależnie od emocji, jakich ono właśnie doświadcza. Wtedy dziecko czuje się rozumiane, zauważane i doceniane. „Widzę cię, jesteś dla mnie ważny/ważna, twoje uczucia się dla mnie liczą”. Laboratorium współregulacji to codzienne wyzwania i trudności. Wsparcie jakie możemy dać dziecku zależy w dużej mierze od tego, jak sami dbamy o siebie, w jakim stanie znajduje się nasz układ nerwowy. Przestrzeń jogi dla dzieci – to przestrzeń gdzie rodzic może naładować baterie – przestrzeń gdzie dziecko odczuwa spokój rodzica i go chłonie. Przestrzeń spotkania w bliskości, zabawie, wspólnym doświadczaniu ciała, zmysłów, relaksu, na które tak często w dzisiejszym świecie brakuje czasu w codziennym życiu. Na szkoleniu jogi dla dzieci „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi” poznasz również tajniki jogi rodzinnej, by prowadzić piękne zajęcia dla dzieci i rodziców. Zajęcia, na których rodzic może odnaleźć swoje wewnętrzne dziecko, i dzięki temu spotkać się ze swoim dzieckiem w lekkości, świeżości i radości, dając mu 100% uwagi. Takie doświadczenie wspiera budowanie harmonijnej więzi.

A tutaj dzielę się z Tobą kilkoma jogowymi pozycjami, które praktykowałyśmy z moją córeczką:) i które możesz wykorzystać zarówno w rodzicielstwie jak i na zajęciach jogi rodzinnej.

Więcej inspiracji w temacie: joga dla dzieci i rodziców znajdziesz tutaj: https://martamigula.pl/kategoria-wpisow-joga-i-ruch-kreatywny-w-edukacji/joga-dla-dzieci-i-rodzicow/

Joga dla dzieci, joga dla dzieci i rodziców, joga rodzinna, szkolenia jogi dla dzieci, szkolenie joga dla dzieci, kurs instruktorski jogi dla dzieci, kurs instruktorski jogi dla dzieci, szkolenie joga rodzinna, kurs jogi rodzinnej, kurs joga rodzinna.

 

PODZIEL SIĘ WPISEM Z PRZYJACIÓŁMI:

Nirmalaletters