Karty Animal Kids Yoga

Twórcą kart Animal Kids Yoga jest Joao Guimaraes – Joaocare, jogin, muzyk, ilustrator książek dla dzieci i młodzieży, tata trójki dzieci. Joao pochodzi z Brazylii. Karty Animal Kids Yoga ilustrował na przestrzeni piętnastu lat. 

Talia zawiera 124 karty, przedstawiające zwierzęta z różnych zakątków planety, zwierzęta wykonujące Asany (pozycje fizyczne) i Vinyasy (sekwencje ruchów). Jest doskonałym wsparciem dydaktycznym, pomocą wizualną w praktyce jogi z dziećmi.

Każda karta nosi nazwę Asany w sanskrycie, jej tłumaczenie na język polski, nazwę zwierzęcia i obszar jego występowania, symbol reprezentujący pozycję lub ruch, a na odwrotnej stronie karty formę geometryczną, która może być zwizualizowana w pozycji.

Na odwrocie karty znajdują się również oryginalne wzory graficzne indyjskich zdobień henną, jak para różnych kolorów, które dzielą talię na “zbiory” Asan i Vinyasy, jak i również klasyfikują według rodzaju wyzwania: równowagi, stabilności, dynamizmu. Te 5 elementów – pozycja, zwierzę, obszar występowania, kolor, forma geometryczna – mogą inspirować różnorodność zabawy kartami: różne sekwencje, historie które mogą być wymyślone i opowiedziane, gry pobudzające kreatywność.

Talia kart jest materiałem dydaktycznym wspierającym, który oczywiście nie zwalnia z osobistej praktyki jogi. Dlatego, Animal Kids Yoga rozwinęła się jako metodologia nauczania jogi dzieci, włączająca koncepcje psychomotoryki, sztuki, muzykoterapii, jak i ujęcia interdyscyplinarne, gdzie poznanie zoologii, geometrii, psychodramaturgii, może być wykorzystane w procesie uczenia się w sposób ludyczny i wesoły, poprzez zabawę.

Cena kart 350 zł + koszty wysyłki - w celu zamówienia kart proszę o kontakt mailowy.

W talii znajdziesz również trzy ponumerowane sekwencje:

Powitanie Słońca w wykonaniu kangurzycy i kangurzątka

Powitanie Oceanu w wykonaniu pławikonika australijskiego

Powitanie Księżyca w wykonaniu wilka polarnego

Od 2008 roku Animal Kids Yoga poprzez szkolenia pomaga instruktorom rozpowszechnić swoją pedagogikę, metodę. Kursy przedstawiają różne moduły obejmujące kreatywne zabawy z kartami, możliwości połączenia ich z muzyką, teorię kolorów i geometrii, związek chromatyczny pomiędzy kartami a ich zawartością, opowiadanie i tworzenie historii, rysowanie zwierząt i mandali, sposób poruszania się i tempo zwierząt…i inne tematy.

Zakochałam się w tych kartach, są dziełem sztuki, jak i w metodzie stworzonej przez Joao, doświadczyłam jak uwielbiają ją dzieci. Dlatego przetłumaczyłam karty Animal Kids Yoga z portugalskiego na polski i zaprosiłam Joao ze szkoleniem Animal Kids Yoga, które teraz cyklicznie odbywa się również w Polsce.

Cena kart 350 zł + koszty wysyłki - w celu zamówienia kart proszę o kontakt mailowy.

Nirmalaletters